czwartek, 14 lipca 2011

Uciążliwe miauczenie.

Jak poradzić sobie z uporczywym miauczeniem kota? Na to pytanie szuka odpowiedzi wielu posiadaczy kotów. Kocie serenady mają zawsze swoją przyczynę i należy ją tylko znaleźć, a problem zniknie.
   
   Najczęstsze przyczyny uporczywego miauczenia: 

- choroba kota, w tym przypadku należy udać się do weterynarza
- ból,
- tęsknota za właścicielem, który powinien więcej czasu poświęcić pupilowi
- wiek dojrzewania
- ruja w przypadku kotki
- błąd w wychowaniu ( możliwe jest, że reagowaliśmy zawsze jak kot miauczał, np. wychodziliśmy w nocy z sypialni, daliśmy jeść )
- zmiana miejsca zamieszkania
- zmiana właściciela
- chęć zwrócenia na siebie uwagi

Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić to udać się do weterynarza żeby wykluczyć chorobę kota. Następnie zastanowić się czy podłożem uporczywego miauczenia nie jest któraś z powyższych przyczyn. W przypadku rui mamy do wyboru sterylizację kotki lub znoszenie jej stanów kolka razy w roku. Jeżeli kot miauczy bo sami go do tego przyzwyczailiśmy, reagując za każdym razem kiedy wcześniej miauczał czeka nas ciężka praca i wiele cierpliwości ( może nawet lepiej zaopatrzyć się w stoppery do uszu ). Gorzej ze zmianą miejsca zamieszkania, ponieważ koty tego nie lubią. Może zastanowić się nad ustawieniem kociego drzewka i kosza do spania w miejscach podobnych w poprzednim mieszkaniu, ewentualnie porozrzucać po nowym mieszkaniu stare zabawki kota. Z biegiem czasu kot się przyzwyczai. Ostatnia rzecz to poświęcenie więcej uwagi kotu, a więc zabawa i pieszczoty.

Mam nadzieję, że moje rady będą skuteczne, a jeśli nie to oznacza to, że twój kot to gaduła ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz